Понеділок, 27.09.2021, 17:10
Вітаю Вас Гість | RSS
Ставки в інтернеті. Букмекерські контори. Як виграти
Букмекерская контора "ЛЕОН" - ставки на спорт
Меню сайту

ЯК СКЛАСТИ ПРОГНОЗ

Дана стаття - це уривок з книги Дж. Р. Міллера
В статті все вказується на прикладі професійного американського футболу, хоча ці ж принципи можна використовувати для інших видів спорту.

Перше, що Вам потрібно - це точка відліку. Щоб почати складати свою думку про результат гри з футболу - логічним кроком буде складання попереднього прогнозу; точка відліку - "початковий" прогноз. Використовуючи цей "перший" рахунок, як точку відліку, Ви зможете скласти своє судження, додаючи інші фактори, які впливають на гру. Складений попередній прогноз послужить початковою точкою, від якої Ви будете виводити прогноз, використовуючи всі інші суб'єктивні та абстрактні фактори, які стануть частиною Вашого фінального прогнозу.

Цей попередній прогноз краще складати, використовуючи статистику попередніх ігор. Статистика - це фундамент і основа будь хорошою гандикапперской системи, тому, що вони пропонують кращі ключі до рівнів умінь. Але одне вміння поводитися зі статистикою не є самим визначальним. Переможець у професійному футболі виразно використовує "коктейль" з трьох головних типів, визначальних факторів для складання прогнозу.

1) Абстрактні (abstractual ) фактори
Це фактори в цілому ніяк не відносяться до рівнів талантів команд. До них можна віднести - ослаблення команди з-за травм, несподівані травми, божевільні повороти в грі, погода, шум вболівальників, хвороби. Це фактори дуже важко піддаються прогнозуванню. Найбільшим абстрактним фактором з усіх є тупа пруха/не пер (успіх/ невдача).

2) Суб'єктивні чинники (subjective - особисті).
Ці фактори включають в себе всі мотиваційні аспекти, які грають важливу роль. Вони включають в себе все, що може впливати на бажання команди виграти і на здатність до концентрації. Суб'єктивні чинники включають в себе все, від помсти до пиятик, а також переговори по контрактах, травми, внутрішньокомандні інтриги, звільнених тренерів, ревнощі, особисті конфлікти, сімейні проблеми... Будь і/або всі емоційні теми.

3) Об'єктивні фактори
У них входять фактори, які зрозумілі й очевидні кожному - кращі показники рівня здібностей команди; "доказовою" талант команди дає нам показник виступів команди в попередніх матчах... Статистика.

Перша категорія (абстрактні фактори) - найлегша з цих трьох, бо з неї найбільш важко звертатися - просто її можна практично завжди ігнорувати. У главі 10 розглянуто кілька абстрактних факторів (наприклад, погода) - але в основному тут мало чого можна зробити - так як все засновано на звичайному везіння. Просто доводиться сподіватися, що хороших і поганих "сюрпризів" порівну.

Коли мова йде про професійних спортивних командах, Ви можете вважати, що суб'єктивні фактори більш істотні, особливо по відношенню до лінії. Безсумнівно - Ваша здатність до вірної оцінки шансів команд і успіх у ставки на спорт буде визначатися знанням впливу мотиваційних факторів. Про ці фактори більш докладно розказано в розділах 3 і 4 і повсюдно в книзі.

Природно, щоб скласти прогноз з урахуванням суб'єктивних факторів, вам потрібна якась міра або точка відліку. Тому основною метою математичних формул, заснованих на статистикою, є висновок цієї точки відліку, заснованої на попередньому перфомансі. Статистика може дуже багато розповісти і дуже важливо знати попередню силу команд.

Але в той же час остерігайтеся занадто покладатися на якісь математичні формули. Ви повинні просто використовувати прогноз, заснований на статистиці, щоб потім скласти більш точний прогноз, що враховує можливості суб'єктивні та абстрактні фактори.

Використання математичних формул.
Я б не сказав, що я зменшую значення математики і статистики, я цього не роблю. Не обманюйте себе думкою про простоті нижченаведеної формули.

При довготривалому термін "експлуатації", математична формула, наведена в цьому розділі, працює приблизно так само, як і багато інші гарні формули аналізу, включаючи набагато більш складні "yards-per-point" формули і запутаннейшие формули комп'ютерних геніїв і титанів думки. (Термін "довготривалий" означає щонайменше 500 спостережень, подій).

Я хочу сказати, що ця формула має очікування в 60% успішних прогнозів взагалі і приблизно 54-55% перемог проти поинтспреда (3.1% до 5% обороту).

Я експериментував протягом багатьох років з багатьма досить складними системами, включаючи ті, які базуються на yards-per-point і багатьма іншими, заснованими на різних статистичних методах. Я так і не знайшов якихось важливих удосконалень нижчеподаній дуже простої формули.

У мене немає аргументів для тих хлопців, хто наполягають на побудові дуже складних статистичних систем, які займають годинник, щоб видати прогноз; я просто не знаходжу і ніколи не бачив системи краще, ніж ця проста система.

Як встановити рейтинг сили команд
Ви можете використовувати результати зустрічей команд за останні 4 гри регулярного чемпіонату або в міжсезоння для того, щоб визначити вашу власну оцінку - рейтинг сили нападу і захисту даної команди. Цей рейтинг сили може бути використаний для визначення попереднього рахунку між двома будь-якими командами. Для перших чотирьох тижнів сезону з початку старту чемпіонату потрібно використовувати статистику попереднього року (не використовуйте рахунку ігор товариських зустрічей).

Для того, щоб визначити рейтинг нападу команди потрібно ігнорувати найвищу і найнижчу результативність за забитими м'ячами в останніх чотирьох іграх і використовувати що залишилися 2 рахунки.

Наприклад, якщо команда забила в останніх 4-х іграх 10, 20, 30 і 40 голів, Вам потрібно буде відсіяти 10 і 40, а слід скласти 20 і 30 і 50 отримані розділити на 2.

20+30=50...50 розділити на 2 =25

Щоб обчислити рейтинг захисту, просто повторіть теж саме, але навпаки; потрібно ігнорувати найвищий і найнижчий рахунок тих голів, які були пропущені командою в останніх чотирьох іграх і обчислити середній показник в останніх двох. Приміром, якщо чотири останні матчі команда пропустила 13, 13, 15 і 47 очок, потрібно виключити 13 і 47 і знайти середнє в останніх двох матчах - 13 і 15, що дає рейтинг в 14 очок:

13+15=28.....28 розділити на 2 = 14

Найбільший і найменший показник забитих/пропущених голів ігнорується з метою усунення шуму, який створюється при чергуванні ігор "в ударі" і "провальних" ігор. Такі ігри показують рахунок, який не відображає реальну силу і талант команд. Одним з прикладів цього твердження є те, що коли одна команда сильно відстає від іншої в рахунку і опонент виявляється в ситуації емоційного переваги - і просто зусиллям волі змушує себе забивати знову програвача команді, яка вже лежить на лопатках і практично здалася. І тренери обох команд починають випускати новачків, тому може статися все, що завгодно.

Ось такі обопільні "прориви" не є реальними індикаторами здібностей команд, і тому не повинні використовуватися для статистично заснованих прогнозів майбутніх ігор. Шляхом виключення найбільших і найменших результатів ігор ми отримуємо реальну картину. Ми визначаємо "усереднені показники команд, а не середньостатистичні.

Звичайно, існують такі ігри, які відбуваються в особливих умовах і при особливих обставинах і їх не можна використовувати для цієї моделі. Ми описали декілька з них в інших частинах книги з поясненнями: чому ж можуть виникати розбіжності.

У двох вищезгаданих прикладах є 2 типу результатів зустрічей:

10 13 --- 20 13 --- 30 15 --- 40 47

Зверніть увагу, що в першому результаті зустрічей - зліва, навіть без ігнорування найбільшою і найменшою результативності (10 і 40), все одно середня результативність буде 25 очок. Але справа, якщо б ми не ігнорували найбільшу і найменшу результативність, середнє значення вийшло б 22 очки, а не 14. Це було б величезною різницею у 8 очок у рейтингу сили захисту. Результат 47 пропущених очок сильно змінює результати. Навіть побіжний погляд на чотири цифри праворуч показують, що рахунок 47 очок не показовий для команди в останніх чотирьох іграх.

Як використовувати рейтинги сили команд для прогнозу рахунку
Рейтинги сили команд, отримані завдяки вищенаведеною формулою, можуть бути використані для попереднього прогнозу.

Щоб оцінити кількість очок, яке отримає команда А в майбутній грі з командою Б, складіть рейтинг нападу команди А з рейтингом захисту команди Б, потім відніміть 20 очок. (Двадцять очок - це низькопробний середній рахунок в НФЛ за результатами багатьох сезонів).

Приміром, якщо рейтинг нападу команди А і рейтинг складає 27 захисту команди Б становить 24 очки, склавши їх, ви отримаєте 51 очко, потім віднявши 20 очок ви отримаєте 31 очко.

Щоб скласти прогноз результативності команди Б - повторіть все з точністю до навпаки. Складіть рейтинг нападу команди Б з рейтингом захисту команди А, потім відніміть 20 очок. Наприклад, якщо команда Б має рейтинг нападу 16 і рейтинг захисту команди Б становить 14, склавши ці два числа ми отримаємо 30, потім віднявши 20 ми отримаємо прогноз результативності в 10 очок.

Таким чином наш попередній прогноз на гру між командою А і командою Б дасть нам прогноз, що команда А виграє з рахунком 31-10.

Зауважте також, що це ми зробили попередній прогноз тотала більше/менше, що становить 41 очко.

Остерігайтеся усреднений
Відзначте собі, що рейтинг нападу команд не може бути усреднен з рейтингом захисту іншої команди. Рейтинги додані разом, і тільки потім 20 очок віднімаються із загальної суми.

Помилковим є усереднення статистичних даних між командами. Це дуже важливий пункт і тому більшість математичних формул дають помилки. Усереднення статистичних показань нападу однієї команди спільно з усередненням статистичних показань захисту іншої команди дадуть нам помилкове уявлення про силу команд у тих випадках, коли статистика однієї команди вище статистики в середньому за лізі, а статистика іншої команди нижче среднелиговой. Адже якщо рейтинг нападу команди дорівнює 27 очками, це на 7 очок вище среднелигового показника у 20 очок; це означає, що команда повинна забивати більше 27 очок проти будь-якого опонента з захистом, яка нижче среднелиговой.

Рейтинг захисту команди Б, становить 24, на 4 очки гірше середнього, то є команда А може розраховувати забити не менше, ніж їх “звичайні“ 27 очок.

Але давайте подивимося, що станеться, якщо ми усредним рейтинг нападу команди А на рівні 27 і рейтинг захисту команди Б на рівні 24.

27+24=51...51 розділити на 2=25.5

У цьому випадку усереднення передбачає, що команда з поганою захистом утримає команду з середньою результативністю 27 очок на рівні 25.5 очок.

Щось не те тут.

За аналогією, команда Б, маючи рейтинг нападу, рівний 16, при усередненому рівні захисту команди А, рівному 14 очками, покаже нам рахунок для команди Б, рівний 15 очками.

16+14=30...30 поділена на 2=15

Усереднення покаже нам, що команда з прекрасною захистом в 14 среднепропускаемых очок готується пропустити від команди з посереднім нападом, забивающем в середньому 16 очок, 15 очок.

Це нісенітниця. Ось чому усереднення може Вас боляче жалити.

Усереднення статистичних показань однієї команди щодо іншого - не важливо у чому відбувається усереднення - в окулярах, ярдів, або ще в чому-небудь - спродукує помилкові прогнози всякий раз, коли статистичні дані команди вище або нижче среднелиговых.

Таким чином, при складанні прогнозу на те, що команда А виграє за базовим формулами з рахунком 31-10, усереднення приведе до іншого прогнозом, що команда А виграє з рахунком 25.5-15. Це величезна різниця, так як при усередненні ми вважаємо, що різниця складе 10.5 очок. У той же час наша формула показує, що команда А виграє з різницею в 21 очко.

Гандикаперы часто помиляються з усереднення, і коли результати не порівнянні з прогнозами - вони не розуміють, що саме усереднення помилково по своїй суті; натомість, вони вирішують, що вони користуються який не тієї, не "правильної" статистикою. Вони переключаються на усереднення ярдів, або на усереднення пробіжки, або тотал - що завгодно - поки не почнуть вважати, що ця статистика теж помилкова, і все летить коту під хвіст.

Проблема не в статистиці - проблема в усередненні.

Як визначити домашня перевага команди
Відзначте собі, що Ваш попередній прогноз не враховує домашнього переваги команд. У професійному футболі, як і у всіх командних видах спорту, є загальна тенденція виступати краще в рідних пенатах. Професійні футбольні команди забивають у середньому 23 очки вдома і 20 в гостях. Ось чому багато хто з тих, хто розбирається у футболі, рекомендують встановлювати 3-х очкову перевагу для команд, що виступають у себе вдома.

Насправді це - загальне правило, це узагальнення може сильно ввести в оману. І обійтися дорого. Існує дуже велика різниця в залежності від команди щодо домашнього переваги протягом великих проміжків часу.

Протягом трьох років на початку дев'яностих років команда Вашингтон Редскинз в середньому забивала 23 очки вдома, в той час як в пропускала в середньому 22 очки; у гостях команда забивала 24 очка в середньому, пропускаючи в середньому 20 очок. Тобто вони заробляли на 3 очки менше дому, ніж в гостях; хоча вони мали домашня перевага по ідеї, насправді статистика показує, що вони мали гостьове перевага по суті.

У той же час Х'юстон Ойлерс протягом того ж самого трирічного періоду в середньому отримували 28-20 очок вдома, а в гостях отримували по шиї з результатом 20-29. Це створює гігантську 17 очкову різницю між домашньою та гостьовою грою, виявляючи також величезна 8.5 очкове домашня перевага.

Точно можна сказати, що саме сприяє домашньому перевазі (антипреимуществу) досить важко - це досить загадкове явище, але один причинний фактор можна виділити - це ентузіазм мас. Може здатися, що успішна команда по ідеї повинна мати велике домашня перевага, а неуспішна повинна мати мала домашня перевага - мається на увазі якийсь інтервал часу. Таким чином, чим успішніше команда, тим більше натхнені фанати і, таким чином, більшою повинна бути різниця між грою вдома і в гостях.

Але факти показують, що для успіху команди не потрібно мати здорове домашня перевага. Середнячок з поганими виступами, такий як Нью Инглагд, постійно показував здорове домашня перевага.

З іншого боку, Сан-Франциско 49-е ніколи не показували якогось значного переваги домашнього, будучи в той же час найуспішнішою командою впродовж майже двох десятиліть.

У випадку з 49-мі, пояснення може бути унікальної конфігурації стадіону Candlestick Park, який мінімізує шум натовпу фанатів. Крім загальної відносної відкритості стадіону, натовп уболівальників знаходиться далеко від поля, відділена від нього на значну відстань.

Команда Рэйдерз має схоже розташування поля, коли вони виступають в Лос-Анджелесі, також маючи велику відстань між полем і фанатами.

Команда Даллас Ковбойз, виступаючи у вісімдесятих роках, може послужити найкращим прикладом ефекту впливу натовпу. Ми всі пам'ятаємо фантастичне перевагу в домашніх іграх Ковбоїв, коли Те Лендрі і Роджер Стаубах привели "Американську Команду" до слави. У той час перевага в домашніх іграх у Ковбоїв становило постійно більше 7 очок. Але потім прийшли проблемні роки, коли Ковбої почали спотикатися. Місцеві фани стали менше кричати "Ура!" і загальний ентузіазм упав. Домашня перевага Ковбоїв поступово перетворилось у ніщо, а потім навіть стало антипреимуществом на кілька сезонів з кінця 80-х і до початку 90-х років.

Звичайно, є й інші приклади екстраординарних домашніх переваг команд, але суть полягає в тому, що помилковим є припущення, що всі команди мають триочкову домашня перевага.

Давайте розглянемо наступне: якщо ми будемо вважати, що у кожної команди 3-х очкове домашня перевага, тому, що це середнє перевагу в чемпіонаті, чому б не почати вважати, що кожна гра повинна закінчуватися з рахунком 23-20, так як це середній показник ліги?

Вашим завданням є все перевірити і оцінити вплив домашніх ігор на основі зустрічей між командами.

Це також допоможе Вам думати про антипреимуществе команд, які виступають в гостях. Безсумнівно, деякі команди постійно гірше грають будинку в порівнянні з іншими командами протягом дуже довгого проміжку часу. Така ситуація може виникнути, коли виїзна команда показує дуже здорове домашня перевага. Пам'ятайте, що велика різниця між домашніми виступами і виступами на виїзді також може бути проінтерпретована як антипреимущество при грі в гостях.

У будь-якому випадку, довільно взяте триочкову перевагу не логічно. Це так само безглуздо, як і очікування того, що всі ігри закінчаться з перевагою домашньої команди з рахунком 23-20, і це не може бути виражене за допомогою математичної формули.

 

Реєструємося за посиланням тут....

Copyright MyCorp © 2021Безкоштовний хостинг uCoz
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru