Понеділок, 27.09.2021, 17:23
Вітаю Вас Гість | RSS
Ставки в інтернеті. Букмекерські контори. Як виграти
Букмекерская контора "ЛЕОН" - ставки на спорт
Меню сайту

СТАВКИ НА ФУТБОЛ: ЯК ДОСЯГТИ УСПІХУ

Передмова
Незважаючи на те, що у наведених тут рекомендаціях згадуються ставки тільки на футбол, багато загальні моменти справедливі і для ставок на спорт у цілому, незалежно від його виду. Тому, навіть якщо Ви не спеціалізуєтесь на футболі, Ви все одно зможете знайти в цьому тексті щось корисне для себе. Можливо і зацікавитесь ставками на цей вид спорту. Ну а для тих, хто вже захоплюється ставками на футбол, цей матеріал повинен бути особливо корисний. Я спробував зібрати й узагальнити тут основні фактори, яким має бути приділена увага при відборі ставок на цей вид спорту, а також основні помилки, які відбуваються при аналізі цих факторів. Все сказане нижче - не розмірковування теоретика, а результат багаторічного досвіду практикуючого гравця, досягла за цей час певних успіхів. Тому, навіть якщо Вам здасться, що тут написано надто багато, щоб витрачати на це свій час, - постарайтеся все-таки дочитати до кінця, якщо Ви дійсно хочете добитися успіху в ставках.

Примітка: під гравцями в тексті маються на увазі ті, хто грає на ставках, а не футболісти (які, щоб уникнути плутанини називаються тільки так).

1. Рівень компетентності
Футбол - безумовно, спорт номер один у світі. У світі ставок вже точно (ну хіба що за винятком Північної Америки, але у них все не як у людей). Досить подивитися на розпису, що даються конторами на різні види спорту, і футбол тут виявиться поза конкуренцією.  Букмекери зі шкіри геть лізуть, щоб дати на найпопулярніші матчі якомога більше варіантів ставок, на все що завгодно, аж до "буде видалений тренер з лавки запасних", або "буде матч перерваний через заворушення на трибунах". І ці старання контор - не їх особиста примха: попит завжди народжує пропозицію, в тому числі і тут.

Та, мабуть, ні в якому іншому виді спорту серед обивателів не знайдеться стільки "фахівців", готових давати поради спортсменам і тренерам, чи не вважають, що краще за них самих, ніхто, включаючи цих самих спортсменів і тренерів, не розбирається в цій грі. Не дивно, що багато хто з таких людей, навіть не будучи великими шанувальниками азарту (хоча багато можна відшукати неазартных любителів спорту?!), але зачувши про ставки, впевнено вирішують прийняти в них участь, думаючи про себе: "Ну я досконально знаю всю цю футбольну кухню, чому б і не зрубати на це грошей?"

Знайомо, чи не правда? Особливо, якщо Ви - фанат якогось клубу, відвідуєте матчі на стадіоні, або, принаймні, не пропускаєте жодного трансляції по ТБ (якщо це команда-гранд), що знаєте все про футболістів і адміністративно-тренерському складі, аж до того, що їв сьогодні на сніданок провідний нападник, або з ким переспав позавчора воротар (з ким - очевидно, мається на увазі дівчина, а не хтось з одноклубників, хоча.... втім, про орієнтацію воротаря Ви теж повинні бути обізнані - це ж Ваша улюблена команда!); чий день народження відзначали всією командою після чергового матчу в самому крутому нічному клубі міста ніч безперервно... і т. д. і т. п. Словом, життя улюбленого клубу для Вас немає ніяких таємниць і секретів, і Ви вирішуєте, що це допоможе Вам збагатитися в букмекерській конторі.

І це - одна з головних помилок. Найголовніше, мабуть, - це ставити, взагалі маючи туманне уявлення про те, на що ставиш, але це будь-якій розсудливій людині має бути зрозуміло і так. А ось те, що навіть прекрасно розбиратися в футболі як в грі і мати всю можливу інформацію про якомусь клубі з точки зору його фаната, недостатньо для того, щоб мати успіх в ставках на цей вид спорту (і на цю команду) - очевидно небагато, якщо взагалі хто-то про це замислюється, особливо спочатку. Але тим не менш, це так! Найбільш вичерпні знання з теорії ігор, достатні, приміром, щоб самостійно написати дослідження на тему "Гра в обороні з ліберо і в лінію: порівняльний аналіз", при грі на ставках навряд чи принесуть якусь користь. Якби все було так просто, то найбільш успішними гравцями були б люди футболу з достатнім досвідом - тренери, викладачі футбольних спеціальностей фізкультурних вузів, відомі футбольні репортери (хоча кваліфікація більшості з них набагато нижче, ніж це видається, все ж, і серед них трапляються справжні експерти, особливо якщо вони - колишні футболісти або тренери).

Але ми бачимо, що цього не відбувається. Навіть якщо Ви цього не помічаєте - відкрийте будь-яку спортивну газету і знайдіть там рубрику "Прогнози спеціаліста". Принаймні, на російську Прем'єр-лігу така рубрика виходить в багатьох наших виданнях. Як правило, на кожен тур прогнози там дає новий чоловік, і, чим солідніше видання, тим великі "зірки" футболу в цьому беруть участь. Спробуйте вести статистику цих прогнозів, не просто скільки вгадано, а скільки ні (як правило, там даються прогнози на рахунок матчів, але нас цікавлять результати - хто виграє, або зіграє внічию), а саме з точки зору ставок - тобто берете коефіцієнти в Вашої улюбленої букмекерській конторі, застосовуєте їх до прогнозами фахівців, даючи на кожну ставку за 1 умовній одиниці (100, для зручності підрахунку і виключення в ньому дробових часток), і підводите баланс. При достатній кількості таких ставок намалюється більш-менш достовірна картина, яка гарантовано вас здивує! І неприємно здивує.

Те ж відноситься і до фанатів різних команд, особливо іменитих клубів або збірних. У фаната якого-небудь клубу нижчої ліги, який проживає там же, де базується улюблений клуб, ще може бути якесь перевагу в плані поінформованості порівняно з іншими гравцями (чому - ми дізнаємося пізніше). Правда, тут ще додається такий негативний для ставок фактор, як патріотизм, або емоції вболівальника. Зайве обоготворение своїх кумирів, або навпаки, ненависть до них у моменти невдач, заважає об'єктивно оцінювати шанси свого улюбленого клубу. Рідко хто може "відключитися" від фанатських думок і поглянути неупереджено. Особливо, якщо в якомусь матчі Ваших кумирів необхідна тільки перемога: переконувати себе в тому, що "ми їх обов'язково порвемо!!!" добре для фаната, обов'язково для футболіста (психологічний настрій в спорті відіграє важливу роль), але абсолютно неприйнятно для гравця на ставках. Якби всі команди, яким потрібна перемога, неодмінно її добували, навіть в матчах з невмотивованими суперниками, футболу як такого не було б, особливо в заключних турах чемпіонатів. Навіть в чемпіонаті Італії, де в кінці сезону зазвичай ті, кому вже нічого не треба, покірно віддають окуляри тим, кому треба, винятку не такі вже й рідкісні.

Отже, підбиваючи підсумок вищесказаного: навіть якщо Ви досконально розбираєтеся у самій грі у футбол, по крупицях збирати інформацію про своєму улюбленому клубі, регулярно дивіться наживо матчі - успіх на ставках Вам ще далеко не гарантований. Більш того, у Вас набагато більше шансів, ніж у середньостатистичного відвідувача букмекерської контори з його середньостатистичними знаннями. І це необхідно зрозуміти, перш ніж кидатися в будку з лінією напереваги.

Чому так відбувається? По-перше, букмекери - це професіонали. Вони також збирають всю доступну інформацію, стежать за останніми новинами, і враховують всі ці фактори при виставленні коефіцієнтів. Візьміть як постулат: "Те, що я знаю, люди по той бік віконця вже заклали в лінію", і Ви усвідомлюєте, що, яким би видатним експертом Ви не були, усі Ваші знання не мають ніякої переваги перед коефіцієнтом в лінії. Більш того, з-за маржі Ви спочатку навіть не в рівному становищі з букмекером! Насправді не всяка інформація врахована букмекером в лінії, і далі ми це побачимо, але для початку корисно буде вважати саме так. Недооцінка своїх сил, знань та умінь тут буде більш доречна, ніж переоцінка.

По-друге - велика частина того, що Ви "знаєте" або "впевнені", насправді впроваджена в Ваш мозок таким потужним чинником, як громадська думка. Людям властиво стадне відчуття і схиляння перед думкою більшості. Дуже небагато здатні протиставити цьому свою думку і не засумніватися в останньому. Суспільні стереотипи, часто дуже мало спільного мають з дійсністю, заполоняють наше життя, служать для неї керівництвом, і в ставках це діє як ніде виразно. Популярний аргумент "Реал виграє, тому що це ж Реал!" - сама яскрава тому ілюстрація. При цьому те, що навіть Реал час від часу програє, знають всі, але цей факт не зменшує їх впевненості в даному конкретному випадку. В інших статтях на цьому сайті показано, що громадська думка гравців для букмекера при виставленні їм коефіцієнтів навіть більш важливо, ніж реальний стан речей. Тому і воно вже закладено в лінію.

Тому що ми отримаємо при довгостроковій грі, якщо при виборі ставок будемо орієнтуватися на загальнодоступні знання і думки? В найпоширенішому випадку "потрапимо" на маржу. У гіршому - отримаємо ще більш відчутний збиток, так як ще одна властивість - елементарна людська жадібність - примушує нас збирати "наші" (насправді - в основному громадські) думки в експреси, а потім в черговий раз засмучуватися, що не зіграло всього одна подія... Найчастіше, в якому було найбільше впевнений.

2. Статистика
Наступну помилку ті, хто ставить на футбол, здійснюють, коли приділяють надмірну увагу статистикою. Історія особистих зустрічей аж до 1889 року, статистика матчів вдома та на виїзді, історія ігор кожної з команд у всі роки в день поточного матчу... В цих даних можна навіть знайти якісь статистичні закономірності (втім, поки в футбол не грають 500 років, статистична значимість цих закономірностей невисока), і, цілком можливо, що і цей матч закінчиться в повній відповідності з знайденої закономірністю, тільки от що це значить?

Навряд чи хто навіть з любителів ставок за статистикою вважає, що футболісти виходять на поле і виграють, озираючись на ці цифри. "Зручний" або "незручний суперник - поняття не з світу ставок, але якраз з такої статистики - може бути, як-то і впливають на учасників матчу, але швидше до і після матчу, коли вони дають інтерв'ю. Навряд чи на полі футболісти думають про те, що команда, за яку вони в даний момент виступають, не вигравала у свого сьогоднішнього опонента з 1972 року, і вже тим більше навряд чи це накладає на них додатковий психологічний вантаж. Більш ймовірно, що їх буде обтяжувати тривала поточна безвиграшна або безгольова серія. Але все одно результат кожного конкретного матчу - випадкова величина, яка не залежить від статистики попередніх зустрічей. Якби всі ті матчі були зіграні одними і тими ж складами, в ідентичних умовах, тоді з їх результатів ще можна було б вивести щось корисне. А так - будь-які серії рано чи пізно перериваються, а будь-які закономірності, знайдені в статистичних даних, можуть перестати працювати в будь-який момент і назавжди. І, нарешті, якщо б в ставках на футбол чільну роль відігравала б статистика, то кращими гравцями були б енциклопедисти, корпеющие над довідниками, та знають напам'ять всі деталі, аж до того, на якій хвилині був забитий переможний м'яч у нічого не вирішував матчі аутсайдерів 5-ї ліги чемпіонату Гондурасу 1965 року.

Але це не означає, що статистика зовсім марна. По-перше, дуже часто, коли немає ніякої іншої інформації, букмекери виставляють свої коефіцієнти, виходячи зі статистики, а значить, володіючи якимись важливими вістями, недоступними більшості, ми можемо побачити свою перевагу. А взагалі, в будь-якому випадку статистика впливає на виставлення коефіцієнтів. Ось ще чому не можна брати її за основу при відборі ставок - вона вже теж врахована в коефіцієнтах. По-друге, статистика останніх матчів команди може багато про неї розповісти. Правда, не знаючи причин таких результатів, надмірно покладатися на неї все одно не можна - може бути, спад у команди був зовсім не спадом, просто гравці "зливали" тренера, і як тільки його зняли, вони знову заграли в повну силу. Щось цікаве про стилі команди може розповісти і статистика домашніх і гостьових зустрічей цього сезону: наприклад, якщо команда на виїзді грає краще, ніж на своєму стадіоні, особливо якщо у неї маленька домашня результативність, очевидно, що у цієї команди проблеми при грі "першим номером", а улюблена і награна тактика - від оборони на контратаках. Втім, і в цьому випадку краще отримати підтвердження цим припущенням: можливо, просто так співпало, що вдома вона грала виключно з лідерами, а на виїзді - з аутсайдерами. Ще при використанні такої статистики треба стежити за складом команди: якщо вона поміняла половину гравців і тренера в період дозаявок, результати попередніх турів стають для нас марним набором цифр. Благо, в Інтернеті зараз можна знайти практично все, навіть сайти аматорських клубів.

3. Коефіцієнти
Один з небагатьох факторів, яким, навпаки, не надають належного значення - це розмір коефіцієнтів. Взагалі, гравців можна розділити на три табори. Перший - це ті, хто вибирає найбільш ймовірні з їх точки зору результати, незважаючи на коефіцієнти. Другий - це ті, хто орієнтується насамперед на коефіцієнт, і якщо він досить вигідний, то ставка буде зроблена, навіть якщо вони самі не дуже вірять в успіх. Нарешті, третій табір - це ті, чиї ставки не піддаються логічному поясненню, але про них ми говорити не будемо.

Який з двох перших підходів краще - суперечка скоріше метафізичний: якщо постійно ставити на коефіцієнти, що виражають перевагу над лінією, то прибуток при довгостроковій грі нам гарантована чисто математично (якщо звичайно це саме перевага над лінією визначається вірно), прихильники першого підходу наголошують на свої інтуїцію та знання, які допомагають їм вибирати з лінії переможні ставки. Однак головний недолік останніх якраз і полягає в тому, що вони часто не звертають уваги на коефіцієнти, навіть не в сенсі зіставлення з передбачуваної ймовірністю події, а в плані оптимізації їх по конторам, тобто пошуку самого високого коефіцієнта на вибраний результат серед всіх доступних контор. Тобто самі себе позбавляють прибутку - може бути, додатковою, а може бути і взагалі, як факту! У одного з новоявлених каперів я навіть прочитав в описі: "Якщо я бачу хорошу ставку, то я її даю відразу, а не вишукую 0 цілих хрін десятих прибутку". Відразу видно, що людина сам грає на копійки, якщо взагалі грає. Тому що навіть зайва одна десята в коефіцієнті дає прибавку у виграші 10% - при ставках на 5 рублів різниця, може бути, і незначна, але при вкладі в сотні доларів - досить відчутна. А при довгостроковій грі, де боротьба йде за кожну десяту частку не коефіцієнта - відсотка з обороту, така різниця може перевести загальний мінус в плюс, якщо "вишукувати 0 цілих хрін десятих", і відповідно навпаки - перетворити потенційний прибуток у реальний збиток, якщо цим не перейматися.
Висновок тут такий: неважливо, за якими принципами Ви граєте, але якщо Ви не шукаєте максимальний коефіцієнт на свою ставку - Ви крадете в себе прибуток.

Для тих же, для кого коефіцієнти відіграють важливу роль, просто знайти максимальний коефіцієнт на свою ставку недостатньо. Потрібно ще, щоб ймовірність, відповідна цьому коефіцієнту, була нижче оцінки передбачуваної ймовірності події. Це принцип Value Bet. Але і тут не все так просто. Якщо Ви помітили сильне розбіжність коефіцієнта з цією ймовірністю, не поспішайте кидатися ставити, подумайте: а чи всі фактори Ви врахували при визначенні оцінки? І навпаки, не переоцінив чи букмекер деякі фактори, можливо, навмисно, щоб залучити гравців, переоценивающих ті ж самі фактори, ставити на те, що йому потрібно? Особливо помітно на коефіцієнти впливає такий фактор, як мотивація. Часто в заключних турах чемпіонатів на команду, що займає останнє місце проти лідера бувають абсолютно смішні коефіцієнти, тільки тому, що лідер вже забезпечив собі перше місце, а аутсайдеру, що бореться за виживання, гостро потрібні очки. І тут слід ретельно зважити всі "за" і "проти": так розслаблені вже футболісти лідера, щоб без боротьби віддати матч супернику, і достатньо сильний аутсайдер, щоб обіграти лідера, нехай навіть футболісти останнього весь матч будуть ходити пішки? Як вже було сказано вище, навіть одностороння мотивація ще не є гарантією чого б то не було. Якщо ж логічного пояснення такого перекосу немає, це повинно насторожити ще більше. Букмекер може знати про якісь закулісні моменти, а може і просто провокувати гравців без усяких на те причин - це буде пояснено в наступній главі.
Для оцінки правильності виставлених букмекерськими конторами коефіцієнтів на популярні ставки ТОТАЛ > 2.5 можна використовувати програму Total System 90

4. Рух лінії
Наступний фактор, значимість якого часто перебільшують, - руху (зростання чи падіння) коефіцієнтів в лініях провідних букмекерських контор. Так як мода стежити за ними з'явилася порівняно недавно, більшість гравців з цим ще незнайоме, тому дана тема, можливо, буде цікава тільки "просунутим". Але не виключено, що завтра хтось із Вас від своїх друзів дізнається про черговий "системі" гри, заснованої на цьому, тому зайвої дана інформація ні для кого не буде.

Що таке руху лінії? Коли букмекер приймає на матч досить великі суми, пропорції яких явно розходяться з пропорціями коефіцієнтів, він намагається врівноважити фінансові потоки, занижуючи одні коефіцієнти (щодо вихідних) і завищуючи протилежні. Тим самим він робить "перевантажений" результат для гравців непривабливим, і стимулює їх ставити на протилежний. Крім того, букмекер може рухати лінію, та з інших причин, наприклад, якщо дізнається якусь важливу інформацію, припустимо, про те, що одна з команд вирішила виставити другий склад. Лінія може коригуватися букмекером необмежену кількість разів. Багато букмекери орієнтуються на рух ліній провідних контор , і намагаються рухати свою лінію у відповідності з загальними тенденціями, навіть якщо у них самих ніяких причин для цього немає. Окремі гравці шукають в цих рухах якийсь прихований сенс, який іноді насправді може в них бути присутнім.

Але і тут, як і у всіх перерахованих вище чинниках, немає універсального критерію або стратегії, що гарантують нам виграш. Наприклад, якщо коефіцієнт на перемогу Реала скрізь поповз вниз, то це природно - Реал ставлять завжди, і якщо букмекер спочатку виставить на нього коефіцієнт 1.10, він недоотримає значну суму, а прибуток правильного букмекера залежить від величини проставлених у нього грошей. Тому краще він дасть на Реал 1.30, а далі буде дивитися за пропорціями які сум. У програші букмекер все одно не буде, так як реальний коефіцієнт, відповідний істинної ймовірності перемоги Реала, тут повинен бути не нижче 1.60, але для того, щоб прибуток як можна менше залежала від кінцевого результату, фінансові потоки потрібно якось балансувати.

Якщо коефіцієнт на Реал не зменшується, незважаючи на те, що на нього точно вантажать, тут теж може не бути нічого дивного: можливо, букмекер точно вгадав пропорції розподілу грошових сум, і якісь коригування йому проводити ні до чого. Більше того, навіть у зростанні коефіцієнта на перемогу Реала іноді не варто шукати ніякого підступу - може бути, маси дізналися про те, що він буде грати без провідних гравців перед яким-небудь важливим матчем Ліги чемпіонів, і дехто вирішив спробувати щастя в грі проти фаворита. Тобто важливо не тільки знати куди рухається лінія, але і чим викликано це рух, і в яких пропорціях йдуть ставки на результати цього матчу. На жаль, точної інформації про останньому критерії володіє лише сам букмекер.

Часто буває так, що лінія різко змінюється без всяких видимих причин. Тобто, був на перемогу якого-небудь Хэверфордвеста в Уельсі коефіцієнт 2.00, і раптом у день матчу обвалився до 1.50. Що це може означати, враховуючи, що Хэверфордвест - це не Реал, і багато народу на нього за визначенням ставити не може, якщо взагалі такі знайдуться? По-перше, відсутність видимої причини ще не означає її відсутність взагалі. І, можливо, десь у глибинах Інтернету на форумі уболівальників Хэверфордвеста відповідь на це питання є. По-друге, для того, щоб зрушити лінію на третьорядні чемпіонати, на які майже ніхто не ставить, багато зусиль не треба - достатньо кілька поспіль максимальних ставок на один і той же результат. Так як на протилежний ставити нікому взагалі, букмекер може різко посунути лінію, можливо, навіть підставляючись під вилку, щоб привернути на нього хоч якісь гроші. Чому виник такий завантаж на нікому не потрібний матч - це вже окреме питання, на який також не зайвим буде пошукати відповідь в Інтернеті.

Нарешті, по-третє, таким рухам лінії насправді може не бути ніяких логічних пояснень. Просто це гра букмекера, яку часто називають "розлученням". Правда, на зовсім нікому не цікавих чемпіонатах такого не буває, для букмекера важливо привернути увагу гравців до цих рухів, тому часто для цього використовуються або другосортні єврокубкові турніри, наприклад, Кубок Інтертото або кваліфікаційні раунди Ліги чемпіонів, або другосортні чемпіонати, на яких об'єм ставок не такий великий, але тим не менш постійний інтерес у гравців до них є, наприклад, друга бундесліга. Навіщо це робиться? Для залучення додаткових коштів гравців, і як наслідок - підвищення прибутку, яка в нормальних букмекерів є відсоток (у розмірі маржі) від цих коштів. Для багатьох гравців різке падіння коефіцієнта в другорядному матчі означає: "Букмекер що дізнався, і знизив коефіцієнт, щоб менше програти". Логіка хибна, але букмекер про неї знає, і нею користується. Таким чином, якщо взяти коефіцієнт 2.00 в потенційно викликає інтерес у гравців чемпіонаті, але не викликає активного інтересу в матчі, і обвалити його до 1.40, то тим самим можна привернути увагу гравців і до цього матчу, більше того - до ставок саме на 1.40. Можливо, навіть вийде так, що пропорції ставок будуть приблизно відповідати новим коефіцієнтами - а це саме те, що і потрібно букмекера!

Буває і таке, що різкі рухи лінії насправді зумовлені тим, що цей матч - договірної. Особливо якщо його масово знімають з лінії (якщо всі дружно і різко падають", але матч ніхто не знімає, тут точно пахне розлученням). Але достовірно про те, договірної цей матч чи ні, можуть знати тільки одиниці - безпосередні учасники (керівництво клубу, тренери або футболісти). Тому краще не чіпати такі матчі взагалі. Якщо тільки Ви самі не є однієї з цих договірних сторін.

Резюме тут буде таким же, як і у випадку зі статистикою - аналіз руху ліній справа зовсім не марна, а в багатьох випадках - навіть дуже корисне, але не варто робити висновки на підставі одних цифр, не володіючи інформацією. Особливо ретельно її потрібно підбирати за наявності різких падінь коефіцієнтів.

5. Інформація
На мою думку, найважливіший фактор, поряд з коефіцієнтами. Останні новини зі стану команд можуть перевернути взагалі всі початкові уявлення про даному матчі. І навпаки, відсутність виразної інформації може змусити відмовитися від ставки. У поняття "інформація" входить все: передбачувані склади, мотивація, погодні умови, стан ключових гравців, фінансове становище клубу... Зрозуміло, що повний набір всіх цих даних як правило знайти навряд чи можливо. Та й не потрібно: чим більше різноманітної інформації про матчі, тим важче відшукати в ній дійсно важливі моменти, які можуть вплинути на прийняття рішення щодо ставки. І тим більше "шуму" - марної з практичної точки зору, але відволікає інформації, яка може негативно вплинути на це рішення. Тому матчів, на які ставлять всі, краще уникати - зустрічі грандів у провідних європейських чемпіонатах, вирішальних матчах єврокубків або іграх збірних. Хоча часто і в них можна знайти привабливий об'єкт для ставки, але в переважній більшості випадків він буде ховатися десь в розпису, і вже точно не тим, про що говорять всі навколо. Хоча відключитися від цього шуму і змусити себе "копати" в протилежному напрямку дуже важко.

Важливо вміти визначати ключові дані для кожної ставки. Причому для різних ставок ключовими можуть виявитися різні типи інформації. Наприклад, якщо ми розглядаємо ставку на індивідуальний тотал однієї з команд, для нас важливо, в якому стані знаходиться творча лінія цієї команди і оборонні порядки суперника. А ось інформація про те, що за цю команду буде стояти третій воротар, для даної ставки зовсім не ключова, хоча і вона опосередковано може вплинути на тактику цієї команди в цьому матчі.

Після визначення ключових даних і вибору конкретної ставки на їх основі необхідно переконатися, що ця інформація не врахована в лінії. Так буває, особливо якщо цей матч або результат не користується популярністю серед гравців. Букмекера зовсім не обов'язково, щоб коефіцієнти відображали поточну інформацію для кожного результату кожного матчу в лінії, він просто фізично не зможе на всі прореагувати. Йому досить робити це тільки для більш-менш популярних у гравців матчів і результатів, на решту ж він буде реагувати, тільки коли отримає достатній обсяг ставок, і, швидше за все, у відповідності з пропорціями цих ставок, а не за реальною інформації.

Причина цього полягає в тому, що для популярних матчів вся наявна інформація як правило відкритою, тому букмекер заздалегідь знає реакцію мас на неї, і заздалегідь готує під це коефіцієнти. Для третьосортних зустрічей, по-перше, інформація доступна тільки найґрунтовнішим гравцям, яких дуже мало (інші ж, якщо і будуть ставити на цей матч, то з "зовнішніх" факторів - як правило, за тією ж статистикою), а по-друге, такі матчі все одно не будуть значимі для поточної прибутку букмекера, навіть якщо він припустився помилки в коефіцієнтах. Ілюстрації цього можна привести безліч. Наприклад, коли команда в якомусь заштатному східноєвропейському чемпіонаті в перерві між колами відчуває фінансові труднощі і розпродає всіх лідерів, букмекери часто продовжують давати на неї такі ж коефіцієнти, як і в першому колі. Може бути, вони навіть знають про цю кризу, але тримають в розумі, що на цю команду, якщо хтось і буде ставити взагалі, то швидше за все - за статистикою ігор першого кола, нічого не знаючи про те, що під цією назвою будуть грати вже зовсім інші футболісти. Якщо ж знаходяться обізнані гравці, які прогружают за вигідними коефіцієнтами проти цієї команди, то букмекери рухають лінію на цей матч, але в наступному турі, як правило, знову дають "неправильні" коефіцієнти, виходячи з тих же міркувань. І так може тривати багато турів поспіль.

Але і до інформації теж потрібно ставитися з обережністю, не кидаючись ставити "під неї" не дивлячись. Особливо, якщо звістки про проблеми зі складом обговорюються на кожному розі. Букмекери останнім часом не гребують різними хитрощами, і цілком може "підкинути" в ЗМІ або в Інтернеті неправдиві відомості, або намовити тренерів дати їх у інтерв'ю. І коли читаєш, що у якоїсь команди половина основного складу вибуло з-за епідемії грипу, виникає спокуса поставити проти неї, тим більше, коли бачиш, що в сусідніх конторах коефіцієнт на це вже обвалився, а в твоїй ще тримається. Розчарування, яке настане, коли ти побачиш, що "хвора" команда виграла 5:0, причому всі п'ять голів забили футболісти, які, за повідомленнями ЗМІ, повинні були перебувати на лікарняному ліжку, важко передати словами.

Як відрізнити неправдиву інформацію такого роду від справжньої? Універсальних ознак знову-таки немає. Але, як правило, на зовсім вже нікому не потрібні чемпіонати таких "розводів" не буває - реакція гравців на них просто не буде коштувати витрачених зусиль на організацію цього "розводу". А ось чим популярніший турнір, і чим більше народу обговорює цю новину, тим більше шансів, що в підсумку нас чекатиме розчарування, особливо якщо лінія веде себе підозріло. З досвідом прийдуть здатності виявляти найбільш відверті "розводи!, але від потрапляння на черговий, особливо хитро замаскований, не застрахований жоден гравець, скільки б років досвіду не було у нього за плечима. Тому краще взагалі не чіпати такі матчі. Зрештою, зекономлені гроші - ті ж зароблені. Так і у випадку, коли така інформація виявляється вірною, не обов'язково постраждала команда програє, з цілого ряду причин: починаючи з того, що вибули є якщо не рівноцінна, гідна заміна на лавці запасних, і закінчуючи банальним договором.

Тобто, навіть якщо ми володіємо набором ключових інформаційних даних, у вірогідності яких немає сумнівів, важливо не переоцінювати значимість того чи іншого звістки, і його вплив на кінцевий результат.

6. Інтуїція
Я ще не бачив жодного гравця, який був би в плюсі, грунтуючись тільки на інтуїції. Десь на локальних відрізках - може бути, але не в довгостроковому періоді. Тим не менш, іноді бувають "осяяння", що в даному матчі треба поставити саме на цей результат, хоча логічних пояснень цього вибору, на перший погляд, немає.

Я не заперечую вплив інтуїції, але не намагаюся знайти цьому якесь надприродне пояснення. На мою думку, це працює тільки тоді, коли інтуїція є квінтесенцією досвіду, напрацьованого за багато років. Приміром, у ставках часто бувають якісь повторювані ситуації, і при вигляді черговий наша підсвідомість може підказати нам результат, найчастіше случавшийся раніше в подібних випадках. Тобто інтуїція може послужити початковим поштовхом, для того, щоб ми звернули увагу саме на цю ставку і почали її аналіз; але не вирішальним фактором при ухваленні рішення про те, що ставити. Необхідно знайти якісь додаткові, матеріалістичні підтвердження своїм інтуїтивним висновків.

7. Везіння
При довгостроковій грі невезіння і везіння в різні періоди повинні компенсувати один одного. Імовірнісний характер гри на ставках передбачає стабільне співвідношення виграшів і програшів, а деяку серійність - чергування невдалих, чорних смуг (лузинг-стриков) і вдалих, "білих" (виннинг-стриков). Але специфіка Вашої гри може бути така, що, об'єктивно, моментів, в яких можна нарікати на невезіння, виявляється більше. Наприклад, якщо Ви ставите на аутсайдерів, то вони мають тенденцію частіше пропускати вирішальні голи на останніх хвилинах (одне з найбільш образливих проявів невезіння), ніж явні фаворити, тому що, повівши в рахунку в матчі з таким фаворитом, як правило, відходять всією командою тому і намагаються втримати цю перевагу, але часом не витримують тиску. І з цим нічого поробити не можна, залишається тільки змиритися.

Виграти ж на одному везінні неможливо (знову ж таки, я маю на увазі гру в довгостроковій перспективі, в одному окремо взятому матчі може бути що завгодно, в тому числі і фантастично вдалий для Вас перебіг подій). Цей факт добре узгоджується з твердженням, висловленим у попередній главі: про те, що не можна виграти на голій інтуїції, тобто неможливо постійно або хоча б більш-менш регулярно вгадувати ставки, щоб мати з них прибуток. Їх треба аналізувати. Тому ставтеся спокійно до тимчасових невдач: вони неминучі, так само, як неминучий підйом, який за ними слід. Якщо, звичайно, Ви все робите правильно, і не кидаєтеся в крайнощі під час таких серій. Не зайвим буде нагадати і про те, що під час "білих" смуг також не слід втрачати голову: бездумно збільшувати розміри ставок, приділяти менше уваги аналізу; словом - ніколи не забувати про суворої дисципліни, яка, поряд з якістю прогнозування і фінансового менеджменту є одним з ключових факторів успішної гри в букмекерських конторах взагалі. На відміну від везіння.Реєструємося за посиланням тут....
Copyright MyCorp © 2021Безкоштовний хостинг uCoz
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru